Basın Bülteni 7 Aralık 2005


e.ogren-sen.com > Ekonomi > Bülten


Basın Bülteni 7 Aralık 2005Asya Finans Balıkesir Şubesi açıldı...


Asya Finans Balıkesir Şubesi, 7 Aralık Çarşamba günü saat 14:00’de, Asya Finans Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Tekoğlu, Asya Finans Genel Müdürü Ünal Kabaca ve Asya Finans üst düzey yöneticilerinin de katıldığı bir törenle hizmete açıldı.
Gerek finansal performansı, gerekse yenilikçi ürün ve hizmetleriyle sürekli yükselen bir başarı grafiği çizen Asya Finans, yurt çapındaki hizmet ağına Balıkesir Şubesi'ni de ekleyerek şube sayısını 70’e yükseltti.
Asya Finans Genel Müdürü Ünal Kabaca, Balıkesir Şubesi’nin açılışı ile ilgili yaptığı açıklamada; “Balıkesir Şubemiz aracılığıyla gerek Balıkesir’de gerekse çevre illerde bulunan kurumsal ve bireysel müşterilere en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyoruz.” diye konuştu.
Geçtiğimiz ekim ayında Asya Finans’ın kuruluşunun dokuzuncu yılını kutladıklarını belirten Kabaca, “Bu kısa süre içerisinde göstermiş olduğumuz istikrarlı ve hızlı yükseliş sonucu kaynak hacmimizi 1,5 milyar dolara, nakdi ve gayrinakdi kredi hacmimizi ise 4 milyar dolara çıkartmış bulunmaktayız.” dedi.
Asya Finans’ın şubeleşme çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğinin de altını çizen Ünal Kabaca, hedeflerinin 2006 yıl sonuna kadar Asya Finans’ın şube sayısını 90’a çıkarmak olduğunu söyledi.Kısaca Asya Finans


Türkiye’nin altıncı özel finans kurumu olarak 1996 yılında, Altunizade’deki Merkez Şubesi ile faaliyetlerine başlayan Asya Finans, kısa sürede sektöründe uzman ve söz sahibi bir konuma gelmiştir. Kuruluş sermayesi; 2 trilyon TL, mevcut ödenmiş sermayesi; 240 trilyon TL (240 milyon YTL) olan Asya Finans’ın, tabana yayılmış yerli sermayeye dayanan çok ortaklı bir yapısı vardır.

Faizsiz bankacılığın gereklerine uyarak üretime destek olmayı temel kuruluş prensibi olarak kabul eden Asya Finans’ın temel amacı; müşteri odaklı hizmet anlayışından hareketle, teknolojinin getirdiği en son imkânları kullanarak, faizsiz finans sistemini daha geniş kitlelere ulaştırabilmektir. Bu doğrultuda, Genel Müdürlük birimleri dışında 70 şube ve yurt içinde 3, yurt dışında 700’ü aşkın muhabir banka ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

“Kuruluş ilke ve prensipleri”nden asla taviz vermeden müşteri odaklı hizmet anlayışının gereklerini yerine getiren Asya Finans, bir taraftan müşterilerinin değişen ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamak için ürün ve hizmet yelpazesini geliştirmekte, diğer taraftan da bu ürün ve hizmetlere kolay bir şekilde ulaşılması için dağıtım kanallarını artırmakta ve çeşitlendirmektedir.

Bugün Asya Finans müşterileri, 70 Asya Finans Şubesi ve mevcut 76 ASYA24 ATM’sinin yanı sıra, sayıları yurt genelinde 2.400’ü aşan Ortak Nokta ATM’sinden, 1.580 online PTT şubesinden, muhabir bankalarımız Yapı Kredi, TEB ve Şekerbank şubelerinden ve üye işyerlerinde oluşturulan ödeme noktalarından rahatlıkla faydalanabilmektedirler. Öte yandan, İnternet kullanımının yaygınlaşmasına paralel olarak, şu anda Asya Finans üzerinden yapılan EFT ve havalelerin % 58’i İnternet Şubesi üzerinden gerçekleşmektedir. Dış ticaret işlemleri alanında da Asya Finans, sayıları 700’ü aşan yurt dışı muhabir banka ağı ile, müşterilerine etkili çözümler üretmeye devam etmektedir. Şu anda Asya Finans üzerinden geçen ithalat ve ihracat rakamları, Türkiye’nin toplam ithalat ve ihracat işlemlerinin yaklaşık % 2’sini oluşturmaktadır.

Mevcut büyüme oranlarını sürdürmesi halinde Asya Finans’ın, 2006 yıl sonuna kadar aktif büyüklüğü itibariyle ilk 10 özel sektör bankası içinde yer alması mümkün görünmektedir. Ayrıca, sermaye artışına paralel olarak 2006 yılı içerisinde Asya Finans hisselerinin halka açılması da hedeflenmektedir.
Misyon ve Vizyon

Asya Finans’ın Misyonu; çağdaş bankacılık hizmetlerini faizsiz bankacılık ilkeleri çerçevesinde geliştirip, müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini “farklı beklentilere farklı çözümler” yaklaşımıyla karşılayarak, paydaşlarına ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamaktır.

Asya Finans’ın Vizyonu; lider bir finans kurumu olarak sektörün önde gelen bankalarıyla rekabet eden, bankacılık alanında geliştirdiği ürünlerle dünya standardında hizmet veren, saygın, güvenilir ve etkin bir kurum olmaktır.

sosyal ağlarda paylaşmaBenzer:

Basın Bülteni 7 Aralık 2005 iconBasın Bülteni AstraZeneca Rusya ve Avrasya Bölgesi Yönetim Ekibi’ne Yeni Üye

Basın Bülteni 7 Aralık 2005 iconYabancı Basın / Dünya Ekonomisindeki Gelişmeler

Basın Bülteni 7 Aralık 2005 iconT. C. KİLİS 7 aralik üNİversitesi

Basın Bülteni 7 Aralık 2005 iconSayın Başkan, Kayseri Sanayi Odası’nın değerli üyeleri, saygıdeğer basın mensupları

Basın Bülteni 7 Aralık 2005 iconDoğu Anadolu Bölgesi Araştırmaları; 2005 Fikret ramazanoğLU, Mehmet Öcalan

Basın Bülteni 7 Aralık 2005 icon4. 12. 02. 2 Tmmob sanayi Kongresi 20 – 21 Aralık 2013, Ankara

Basın Bülteni 7 Aralık 2005 iconDers Kitabı: Genel Muhasebe, Orhan Sevilengül, Gazi Yayınları, Ankara,2005

Basın Bülteni 7 Aralık 2005 iconResmi Gazete’nin 1 Kasım 2005 tarih ve 25983 mükerrer sayılı nüshasında yayımlanmıştır

Basın Bülteni 7 Aralık 2005 iconT. C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı için hazırlanan rapor 31 Aralık 2009

Basın Bülteni 7 Aralık 2005 iconBülteni 9 Mart 2017


Ekonomi
© 2000-2018
kişileri
e.ogren-sen.com